čtvrtek 18. dubna 2013

Speciální pravidlo: Nebezpečná situace

Angličané jsou považováni za gentlemany, hrdé, čestné a v boji odvážné muže. Ačkoliv byla jejich armáda často svazována konzervativními názory důstojníků, kteří své vojenské hodnosti získali na základě šlechtického původu. 

Přesto se i v této skvělé armádě objevil tu a tam schopný odvážný jedinec, který se vypracoval od samého dna až mezi důstojníky. A tu se mohlo stát, že některé nebezpečné situace byly za pomoci velitele, schopného improvizovat, vyřešeny netradičním způsobem. 

Speciální pravidlo pro BRITÁNII

Nebezpečná situace
Kdo: všechny druhy britské pěchoty 
Kolikrát: 3x za hru

Jak: dostane-li se britská pěchotní jednotka (řadová, lehká, těžká) do situace, kdy je na ni stříleno, může tato britská jednotka zvolit použití tohoto speciálního pravidla. 

Pravidlo je oznámeno až v okamžiku, kdy protivník označí svůj cíl střelby. Za britskou jednotku na kterou je cíleno se hodí K6 a použije se tabulka těchto resultů:

K6 - 1, 2 - řešení dle tradičních postupů. Jednotka hrdinně zůstane vystavena palbě (přesně dle 
pravidel, resp. standardního postupu pro tuto situaci
K6 - 3, 4 - situaci vyřeší netradičně mladý důstojník - britská jednotka ustoupí těsně za hranici dostřelu protivníkových střelců (pěchota, jízda)

K6 - 5, 6 - mladý důstojník dokáže zorganizovat několik střelců a provede "preventivní výstřel." Jedná se od 10 výstřelů (10x K6). Preventivní výstřel nemá vliv na následné nabíjení zbraní ve střelecké fázi. Tzn. po preventivním výstřelu se nehází K6 na zjištění počtu střílejících řad.

např.: poté, co protivník oznámí záměr střílet na britskou jednotku, může hráč na kterého je stříleno oznámit použití pravidla. Provede hod K6 a provede jednu z akci dle hodnoty na kostce (tabulka resultů).


V případě preventivního výstřelu Britové vystřelí ještě před výstřelem protivníka. Tzn. 30 Francouzů má v úmyslu vystřelit. Britové provedou preventivní výstřel. Jelikož Francouz záměr střelby oznámil, musí jej provést a to až po preventivním výstřelu Britů. 


Speciální pravidla nejsou povinnou součástí hry. Speciální pravidla jsou volitelná a hráči se mohou rozhodnout, zda je využijí, či nikoliv.

2 komentáře: