pondělí 30. září 2013

Napoleon - Battlescribe 1. díl

Hra Napoleon je plná nejrůznějšího druhu vojska. Lehká a těžká jízda, různé pěchoty, atd. Aby člověk v takovéto změti jednotzek (i v jiných “válečných” hrách) mohl uspokojivě a jednoduše sestavovat svoje herní hrací listy, máme tu pomocníky, které tuto práci usnadňují.


Jedná se o nejrůznější army buildery, tabulkové sestavy a jiné záležitosti, kde v klidu zaklikáte jaké jednotky ve svém vojsku pro danou bitvu chcete a vše vám bude jasně započítáno a zobrazeno.


Pro hru Napoleon jsme zvolili army builder, který je zdarma a jmenuje se Battlescribe. Battlescribe je multiplatformní. Ke stažení je totiž několik verzí pro Battlescribe… pro Windows, Linux, iOS či Android.


V našem prvním tutoriálu se budeme věnovat verzi pro Android. Aplikaci můžete stáhnout zdarma či za mírný poplatek na Google Play. Free verze bude zobrazovat malý reklamní proužek, který ovšem nijak neruší. Placená verze navíc obsahuje jakýsi simulátor hodu hostek.
Po úspěšné instalaci je potřeba náš oblíbený editor armád nakrmit potřebnými daty. Konkrétně soubor se systémem hry Napoleon a potom druhý soubor - katalog (.cat) - obsahující seznamy jednotek.


Tyto soubory je možno stáhnou právě zde na našem blogu (je tam i instalační soubor Battlescribe pro win)  Napoleon - soubory
Konkrétně z této složky si stáhněte do svého Android zařízení soubory Napoleon.gst (game system) a Napoleon cat.cat (katalog jednotek).


Vaše zařízení si stáhne/uloží soubory do některé složky Android systému. Nyní již jen stačí zapnout Battlescribe a stažené/uložené soubory importovat do aplikace.

V okně aplikace nás nejvíce zajímá tlačítko "Manage data". Po aktivaci se aplikace přesune do nového okna.

Toto okno se jmenuje "Manage data files" a nás tam bude zajímat tlačítko zcela nahoře, vpravo. Po jeho aktivaci se rozbalí roletka a provedeme aktivaci možnosti "Import files from storage..."Aplikace by následně měla sama "projet" složky vašeho zařízení a oba již dříve uložené soubory Napoleon importovat. Hotovo! Můžeme stavět první Napoleon listy armád.

V příštím díle si řekneme jak přesně editovat armylisty.

Žádné komentáře:

Okomentovat