pondělí 28. října 2013

Hra Napoleon

Cílem této hry není věrně a realisticky kopírovat historickou skutečnost armád a bojů z dob napoleonských válek. Tato hra pouze využívá tématu a atmosféry tohoto období lidského válčení. Cílem není vytvořit realistickou strategickou hru, ale svižnou a zábavnou akci kterou může hrát každý bez rozdílu věku či zkušenosti s wargamingem.


Hra NAPOLEON je původní česká stolní válečná hra z období napoleonských válek. Je levná, relativně jednoduchá a je tvořena jako alternativa k mainstreamovým wargamingovým systémům.


Autorem hry je Vojtěch Mareš. Jako konzultanti, poradci a koordinátoři mu jsou k dispozici Zdenda Krejčí, Jindřich Pávek a Jarda Bauer.


Vše co ke hraní potřebujete jsou její pravidla (ke stažení zde nebo z uloz.to) a miniatury vojáků z napoleonského období v měřítku 1/72. Tyto modely vyrábí světoznámé firmy Italery, Zvezda a další. ( k dostání např. v e-shopu Bílek). Pro přehled o tom, co k jakému národu je k dispozici použijte prosím http://www.plasticsoldierreview.com/.


Na tomto blogu naleznete dostatek článků, které Vám pomohou se stavbou armády, viz. Jak na armádu
nebo Vám umožní sehrát sérii historických scénářů Bitva u Slavkova z dílny Jardy Bauera.


Kromě informací o hře samotné na tomto blogu naleznete i další reálie, které se této doby týkají, např. toulky po památnících napoleonských válek na našem území v podání Zdendy Krejčího.


Hra NAPOLEON se neustále vyvíjí. Pokud byste měli jakoukoliv připomínku k pravidlům nebo nějaký dotaz, využijte náš formulář a dejte nám vědět.


„Slaboši čekají na příležitost, silní ji vytvářejí.“
Napoleon BonaparteDalší komunikační kanály:

Hra Napoleon na Facebook: www.facebook.com/hranapoleon
Hra Napoleon na Google+: hra Napoleon na G+1 komentář: